Czym jest WUKO?

Nieprzyjemny zapach z rur i woda spływająca wolniej niż zazwyczaj to objawy mogące świadczyć o niedrożnej kanalizacji. Zawsze na początku sięgamy po domowe rozwiązania i stosujemy środki dostępne w sklepach. Jeśli one nie dadzą nam rozwiązania, musimy znaleźć fachowców. Szybkim i efektywnym rozwiązaniem jest metoda WUKO. Co to za skrót i co oznacza? Cóż to za metoda? Zaraz się o tym przekonamy.

Co to za skrót?

WUKO to skrót pochodzący od specjalistycznych pojazdów wyposażonych w pompę, która tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem. Określenie to nawiązuje również do wszystkich czynności związanych z czyszczeniem ciśnieniowym rur. Można też stosować określenie hydrodynamiczne czyszczenie rur kanalizacyjnych.

Proces czyszczenia WUKO

Do zablokowanej rury wtłaczana jest woda pod wysokim ciśnieniem. Jej zadaniem jest wypłukanie wszystkich zanieczyszczeń i przywrócenie drożności instalacji. Strumień cieczy kierowany jest w dwie strony, dzięki czemu wypłukiwanie osadu i odpompowywanie wody następuje jednocześnie. Zanieczyszczenia są odprowadzane do zbiornika samochodu WUKO. W zależności od rodzaju kanalizacji, typu osadów stosowane są różne dysze czyszczące, węże i głowice. Obecnie można też wykorzystywać sondę video. Z dużą dokładnością za jej pomocą określimy, co spowodowało zator i w którym miejscu. Ta metoda świetnie sprawdzi się w przypadku zanieczyszczeń wywołanych tłuszczem, piaskiem, włosami, papierami, chusteczkami.

Zalety metody WUKO

Jest metoda ekologiczna z użyciem wody. Woda ta jest następnie wykorzystana do płukania rur. W ten sposób oszczędzamy wodę i nie wykorzystujemy środków chemicznych. Jest to metoda bezinwazyjna i doskonale sprawdzi się też w przypadku starych rur, gdyż nie ma ryzyka ich uszkodzenia.

Wróć