Jak działa pogotowie kanalizacyjne – kiedy je wzywać?

Łazienki i kuchnie w naszych domach wyposażone są w systemy kanalizacyjne, które niestety co jakiś czas mogą się psuć lub wymagać całkowitej wymiany. Jednak zdarzają się sytuacje nagłe w postaci cieknącej nieustannie do sąsiada wody, kałuży na kafelkach czy zapchanej toalety, bez której, przyznajmy, niezwykle trudno się obejść. 

W takich sytuacjach ratunkiem będzie pogotowie hydrauliczne. W większych miastach z łatwością znajdziemy co najmniej kilka firm działających na takich zasadach. Musimy jednak liczyć się z nieco większym kosztem niż podczas standardowej wizyty hydraulika, na którą byśmy nieco poczekali. Wynika to oczywiście z natychmiastowej reakcji i przyjazdu do nas wtedy, gdy dzieje się coś niedobrego.

Jak działa pogotowie kanalizacyjne?

W przypadku firm, które reklamują się jako Pogotowie Kanalizacyjne, kluczowy jest czas reakcji, a właściwie przyjazdu. Klient dzwoni, a pracownicy firmy przyjeżdżają najszybciej, jak to możliwe. W wielu przypadkach po prostu wsiadają w samochód i do nas jadą. Zwykle są u nas tego samego dnia. Wiele takich jednostek oferuje również usługi całodobowe, co bywa nieocenioną pomocą – szczególnie, jeśli z różnych powodów nie ma możliwości skorzystania z toalety.

Kiedy wzywamy pogotowie kanalizacyjne?

Najbardziej oczywistą sytuacją wydaje się być zapchana toaleta, z której nie można skorzystać. Kilka dni w domu z takim komfortem ciężko będzie wytrzymać w oczekiwaniu na pomoc, więc dzwonimy. Przyczyną usterki może się okazać bardzo nieoczekiwana rzecz, jak zabawka dziecka czy psa, która utknęła w odpływie. Kolejna kwestia to pęknięta rura, która nieustannie cieknie i zalewa nam mieszkanie lub dom, bądź leci prosto do sąsiadów. Woda to niszczycielski żywioł, który w krótkim czasie doprowadzi do tego, że konieczny będzie generalny remont. W związku z wodą lub całą hydrauliką może dojść do różnych nagłych sytuacji, co z pewnością warto mieć na uwadze i mieć w zanadrzu numer telefonu do odpowiedniego pogotowania kanalizacyjnego.

Wróć