Naprawa uszkodzonej kanalizacji

Kto naprawi uszkodzoną kanalizację?

Czy wyobrażasz sobie życie w domu, w którym nie działa kanalizacja? Jak poradzisz sobie w sytuacji, kiedy każde odkręcenie kurka z wodą będzie wiązało się ze stresem, czy spłynie ona w całości do kanalizacji? Niestety awarie instalacji kanalizacyjnych mogą się zdarzyć każdemu z nas. Czasami jest to efektem naszych zaniedbań, a czasami nie możemy mieć na to żadnego wpływu. Warto jednak wtedy wiedzieć, do kogo zwrócić się po pomoc.

pogotowie kanalizacyjne szczecin

Pogotowie kanalizacyjne zawsze na miejscu

Jakie są przyczyny tego, że będziemy musieli dzwonić po pogotowie kanalizacyjne? Przede wszystkim brak stosowania podstawowych zasad w zakresie korzystania z instalacji odpływowej w naszym domu. Tak dzieje się wtedy, kiedy regularnie wylewamy do takiej instalacji tłuste substancje, jak np. olej. Powoduje to powstawanie trudnych do usunięcia zatorów. Narastają one systematycznie, zmniejszając światło rury kanalizacyjnej. Prowadzi to do coraz trudniejszego spływania ścieków. Aby do takich przypadków dochodziło jak najrzadziej, pogotowie kanalizacyjne radzi, aby resztki tłuszczy usuwać do odpadków stałych – wylewając je na przykład na ręczniki papierowe, które wchłoną większą część cieczy. Jeśli do zlewu spłukujemy resztki gęstych sosów, w których również znajduje się tłuszcz, pamiętajmy o dokładnym spłukaniu rur. Do tego celu używa się wody ciepłej, a nie zimnej.

Samodzielne udrażnianie kanalizacji domowej

Każdy z nas może podejmować pewne działania profilaktyczne, które pozwolą mu utrzymać kanalizację w jak najlepszej kondycji. Pierwsza z tych rzeczy to między innymi wlewanie do rur spustowych specjalnych środków udrażniających. Powodują one rozpuszczanie się tłuszczy, resztek jedzenia, a także włosów. Aby ta metoda była skuteczna, należy ją stosować regularnie – średnio 2 razy w miesiącu. Wówczas można mieć pewność, że pogotowie kanalizacyjne nie będzie musiało być zbyt często przez ciebie wzywane.

Kiedy zator jest na tyle duży, że woda już w ogóle nie spływa, nie pozostaje nic innego jak tylko mechaniczne udrożnienie rur. Do tego wykorzystamy takie samo narzędzie, które stosuje pogotowie kanalizacyjne, czyli specjalistyczne spirale metalowe