Woda nie spływa do kanalizacji

Kiedy woda nie spływa do kanalizacji

Taki obrazek może spotkać każdego z nas. Chcesz spuścić wodę z wanny, ale ona bardzo powoli spływa do kanalizacji. Co jest tego przyczyną? Najczęściej jej zanieczyszczenie. Co wówczas? Pierwszym krokiem będzie dokładne przeczyszczenie syfonu. Jeśli w odpływie zebrało się dużo włosów, mogą one znacznie ograniczać światło odpływu. Woda wówczas spływa bardzo powoli. Należy zdemontować syfon i dokładnie oczyścić każdy jego element. Na przyszłość warto również stosować specjalne środki udrażniające, które co kilka tygodni należy wlewać do odpływu. W ten sposób na bieżąco usuwa się zanieczyszczenia.

czyszczenie kanalizacji szczecin

Skorzystanie z usługi profesjonalnego udrażniania rur

Jeśli powyższa metoda nie pomogła, konieczne będzie profesjonalne udrażnianie instalacji kanalizacyjnej. Przepychanie rur na własną rękę może przynieść efekt wyłącznie wtedy, jeśli zator powstał w niewielkiej odległości od otworu rewizyjnego. Jeśli i ta czynność nie poskutkowała, pomóc może jedynie pogotowie kanalizacyjne. Jego specjalnością jest czyszczenie kanalizacji w domach prywatnych, budownictwie wielomieszkaniowym, jak również obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej.

Pogotowie kanalizacyjne WUKO

Dysponując specjalistycznym sprzętem, pogotowie szybko wykonuje udrażnianie rur, robiąc to bezpiecznie i starannie. WUKO dysponuje zwykle kilkoma narzędziami. Na początek przepychanie rur przeprowadzane jest z pomocą sprężyn spiralnych. Jeśli to nie pomaga, do akcji wkracza kamera wideo na specjalnej sondzie. Z jej pomocą lokalizowany jest zator. Do jego usunięcia stosuje się wodę podawaną pod dużym ciśnieniem. Mocny strumień rozpuszcza zbite zanieczyszczenia, centymetr po centymetrze udrażniając rurę. Wystarczy kilka do kilkunastu minut, aby kanalizacja została udrożniona i woda mogła swobodnie odpływać.